Středeční odpoledne čekal žáky 1. třídy významný den. Celý školní rok se učili poznávat jednotlivá písmena, spojovat je do slabik, číst slova a první věty. A teď nastal ten okamžik, kdy měli ukázat, co už všechno umějí. A to před samotným králem, který přijel na svém koni! Děti předvedly krátké vystoupení složené z písní a básní, poté postupně prokázaly své čtenářské dovednosti při četbě úvodní kapitoly z knihy Příhody maxipsa Fíka. Po složení čtenářského slibu pan král mohl každého pasovat na čtenáře a paní královna odměnila nové čtenáře pamětním diplomem, knihou a malou pozorností. Přejme tedy našim prvňáčkům spoustu krásných chvil při čtení a objevování světa knih.
